ODM2024 banner 2
ME 25 2015 malyBarbora Závadová na ME v krátkém bazénu v Netanji vydřela na dlouhé polohovce čtvrté místo. Jan Micka na 400 m kraul skončil sedmý, když překonal český rekord. Simona Baumrtová výborně zvládla i semifinále na 100 m znak a jako druhá postoupila do zítřejšího závodu o medaile.
Barbora Závadová zaplavala v dopoledních rozplavbách na dlouhé polohovce čtvrtý čas a totéž zopakovala i ve finále, ačkoli dohmátla výkonem 4:31.32 jako pátá. Maďarka Jakabosová ale byla diskvalifikovaná a Závadová se posunula na čtvrtou příčku. Finále viděla následovně: „Je to takové všelijaké, já mám zimu vždycky buď, anebo a takhle to vypadá. Já si dávám pozor na první část, abych nerozjela moc rychle. Až se podívám na mezičasy, tak asi uvidím, že jsem to rozjela pomalu. Tam to chybělo, potom jsem to doháněla a už jsem to nedohnala. Já jsem říkala, že buď budu třetí, nebo čtvrtá. Čtvrtá jsem díky diskvalifikaci maďarských závodnic. Je to pěkné to čtvrté místo, ale samozřejmě to mrzí. Je to brambora, co si budeme vykládat. Medaili mi to nedá tak jako tak, možná mi dají doma na krk bramborovou. Mrzí mě to, že jsem nezabojovala mezi medailovými pozicemi, asi jsem na to nebyla úplně připravená.
Jan Micka proklouzl do finále kraulařské čtyřstovky jako poslední osmý a po celou dobu dělal maximum, aby si v duelu elitní osmičky polepšil, což se mu také povedlo. A navíc v českém rekordu 3:41.67, když o 3 desetiny sekundy překonal nejstarší české maximum v krátkém bazénu Květoslava Svobody z roku 2002. Ve finále obsadil Jan Micka sedmé místo. „Jsem rád, že jsem nebyl v tom finále poslední, ale bude to znít blbě, ten čas mě nepotěšil. Ke konci už jsem moc nemohl, ale když jsem viděl Rusa vedle sebe, že kolem sebe plácá, tak jsem nechtěl být poslední osmý a dal jsem do toho srdíčko. Takže jsem rád, že jsem skončil sedmý. Ale zítra na patnáctistovce se budu rvát,“ podělil se o své bezprostřední dojmy Jan Micka.
Simona Baumrtová stejně jako dopoledne řádila i v semifinále. Svůj boj o postup do finále zvládla skvěle a první semifinálový závod vyhrála, aby nakonec postoupila druhým nejrychlejším časem 57.13. „Rozjížděla jsem poměrně pomalu, hlídala jsem si Káču Listopadovou, která je výborná pod vodou. Jsem ráda, že to takhle skončilo. Čas je super, po dvou letech nejlepší. Škoda, že už teď to nebylo pod padesát sedm, ale snad zítra…,“ okomentovala svůj výkon Simona Baumrtová.
Petře Chocové velmi těsně unikl postup do finále na 50 m prsa, když v semifinále obsadila devátou pozici. K finále jí při výkonu 30.63 chybělo jen 5 setin sekundy. O finále usiloval také Jan Šefl, jemuž na 100 m motýlek semifinálový čas 51.50 vynesl celkové 13. místo.