ODM2024 banner 2

Adam Hloben MEJTřetí den přinesl českému týmu na evropském juniorském šampionátu v Kazani druhou bronzovou medaili. Ve finále motýlové dvoustovky se představili hned dva naši junioři Adam Hlobeň a Sebastian Luňák. Fantastický finiš předvedl Ukrajinec Igor Trojanovskij, který vybojoval zlato v čase 1:57,86. O stříbrné a bronzové medaili rozhodl až dohmat, druhý skončil Maďar Mark Dominik Török a bronzovou radost českým fanouškům přinesl Adam Hlobeň časem 1:58,90, pouhých 11 setin za maďarským závodníkem! Sebastian Luňák bohužel v závěru ztratil síly a v čase 2:01,21 obsadil 7. pozici.

Oba čeští plavci se hned od začátku závodu usadili na čele. Po 50 metrech vedl Hlobeň, po 100 metrech převzal vedení Luňák a před poslední padesátkou byl zpátky na 1. pozici opět Hlobeň před Luňákem se sekundovým náskokem na zbytek startovního pole. Závěrečný bazén přinesl opravdu tuhý boj, v němž Adam Hlobeň vydřel bronz a Sebastian Luňák skončil sedmý.

„Jsme s trenérem naprosto spokojení. Když jsem na šampionát odjížděl, nečekal jsem takový výsledek. Po postupu do finále už jsem ale doufal, že by to na medaili mohlo vyjít, a nakonec se to opravdu podařilo. Časy jsou úžasné, zlepšil jsem se o 2 sekundy. Vždycky jsem si přál překonat rekord a teď to konečně vyšlo. Finále jsem rozjel v osobním rekordu jak na 50, tak na 100 metrů, takže jsem nakonec rád, že to dopadlo alespoň takhle. Poslední padesátka totiž opravdu hodně bolela," hodnotí s úsměvem svůj výkon Adam Hlobeň.

Fantastickou formu dál předvádí také Jan Čejka. Ten po včerejším zisku medaile dnes nastoupil na 200 metrů znak. Už v ranních rozplavbách atakoval svůj osobní rekord, který mu nakonec odolal o pár setin, do semifinále ale Čejka postoupil s přehledem z 6. místa. V odpoledním semifinále pak zaplaval skvělý čas 1:59,12, kterým o 31 setin posunul české maximum a do finále nastoupí z 1. příčky! Semifinálové účasti mají za sebou také další plavci. Vojtěch Janeček v novém osobním rekordu 28,67 skončil 11. na 50 metrů prsa, osobní rekord 2:03,86 a stejné umístění si připsal také Jakub Štemberk na 200 metrů polohově. Další 11. místo vybojoval Roman Procházka na stovce kraul, ten časem 50,40 atakoval dorostenecký rekord, který mu nakonec o 12 setin odolal. Shodně 14. pozici obsadili Vojtěch Netrh a Kateřina Laňková na 200 metrů prsa.